Jak k nám přijela Tatra

15.10.2022A ne opravdu nebyl to legendární nákladní automobil z Kopřivnice. V neděli 9. října jsme přivítali dlouho očekávaného soupeře z Prahy, Tatru Smíchov. Zde mělo nastat tzv. nastavení zrcadla a podívat se pravdě a naší výkonosti do očí.

Tatra se rozhodla nás napínat do poslední chvíle a jala se pojmout utkání jako nedělní pohodový výlet vlakem nic netušíc, že výlukový jízdní řád může nabrat sekyru až dvě hodiny, a tak dorazili přesně v 11.00 na hřistě, tudíž zápas se odsunnul asi o 35 minut.

Dál už to bude velice stručné. Tatra přijela s celkem fyzicky vyrovnaným týmem a až na tři rozdílové hráče, kteří se v průběhu zápasu ukázali jako rozhodující. My jsme disponovali víceméně silnějším rojem, který jsme dokázali využít  jen v mlýnech, kde jsme soupeře přetlačili.

Bohužel se nám nedařilo rozhodit míč do útoku, kde by jsme mohli skórovat jak se ukázalo právě při naši asi jediné parádní akci na pravé křídlo, ze které vyústila naše jediná pětka zápasu. Byli jsme bohužel moc pasivní, neútočili jsme, čekali jsme na soupeře co vymyslí a nenapadali jeho akce. Skládky jakoby jsme nikdy netrénovali, přišla i nervozita a špatná strategická rozhodnutí.

Nechceme být ale jen negativní, tým fyzicky i psychicky makal až do konce, a i když se mu zápas rozpadal pod rukama, se ctí ho dohrál s plným nasazením.

Náš tým je ještě mladý, sehrává se a musíme více pracovat na útočné a rychlé hře dopředu s aktivními skládkami. To vše ještě musíme do hry přenést.

Konečné skóre 64:7 pro Hosty

Díky za podporu a těšíme se na naše fanoušky příště.

Ragby zdar!