Podzimní derby pro RCB!

10.11.2022V neděli 6. listopadu jsme na domácím hřišti přivítali naše přátele z brněnského Dragonu. I když ranní počasí při chystání hřiště vypadalo všelijak, povalující se mlha, krákorající vrány, potácející se postavy po včerejší oslavě narozenin v klubovně a podobně, tak se přeci jen po chvílí vylouplo slunce a dalo tušit co se ten den ještě stane.

Před zápasem se nám množily omluvenky. Z důvodu nemoci chyběl Riči a Štěpa, z neznámých důvodu Renda. Trochu nám to oslabilo roj a museli jsme vymyslet jak sestavu poskládáme. Nakonec Ričiho nahradil Ozzy a za Rendu šel Cibi, na volný post levého pilíře se odvážně postavil Kryštof M. Sestavu nám doplnil Filda z U12, který čekal na střídačce. Hosté jako vždy přijeli s pěkně urostlými svěřenci, tušili jsme, že v roji budeme mít trochu problém. A musíme se proto zaměřit na rychlou hru dopředu a netahat se v chumlech. 

První poločas byl takový jak jsme předpokládali, soupeř nás silově tlačil a položil i první body přes fyzicky vyspělé hráče. Ozzy se nám na devítce zranil, takže proběhla rošáda, Trťa ze zadáka se zhostil role mlýnové spojky a musíme říct, že skvěle, na jeho post se přesunul Kuba.

Soupeř byl sice silnější ale kluci v roji šlapali, Toby si bral jeden balon za druhým a rozkládal soupeři akce, Jara se vrhal s vervou do útoku a dělal krásné metry. V obraně jsme nenechali nikoho projít, konečně jsme dobře skládali,  všichni do toho dali co mohli a bylo vidět, jak se tým semkl a pracoval.  Na závěr se nám ještě v mlýnu zranil Kryštof, který celou dobu skvěle makal na svém novém postu levého pilíře a jsme rádi, že i přesto odešel ze hřiště s úsměvem.

V druhé polovině soupeři již zjevně docházely síly, náš útok několika rychlými akcemi deklasoval obránce a bylo vidět, že naši hoši jsou při chuti i při síle. Konečný výsledek 29:19 pro oranžovou nám vyloudil úsměv na tváři a radost jak se nám podařilo od začátku podzimní soutěže jít herně, i když po malých krůčcích, nahoru.

Díky Fildovi, který se zapojil do hry a odvážně se vrhal do všech akcí. Klobouk dolů! Díky všem hráčům za krásný  zápas a předvedenou hru, jsme na vás pyšní!

Díky všem fanouškům za super atmosféru, která nás tlačila dopředu.

Ragby Zdar!

R+P+M