01.05.2023

Sparta byla nad naše síly

23. dubna jsme vyrazili na další soutěžní utkáni do Prahy proti RC Sparta. Náš cíl byl jasný, konečně v soutěži získat nějaké body. Výkop utkání byl ve 14:00.

Hned od začátku jsme se nechali zaskočit aktivitou soupeře a výsledkem byla první pětka domácích, symbolicky v páté minutě. Další následoval v minutě dvanácté, včetně úspěšné konverze. Neustále se nám nedařilo držet správnou obrannou linii a soupeř procházel skrz díry dost jednoduše. Až v závěru prvního poločasu se nám podařilo skórovat na praporek soupeře a korigovat na 26:5.

Do druhé půle jsme nasadili naše naděje, bratry Hanákovi z U12 a hra se hodně oživila. Kluci se nebojí skládat a umí i skvěle kopat. Dost jsme se po poločase zlepšili v obraně a konečně jsme začali hrát naši hru. Ke konci jsme dostávali soupeře pod tlak, který vyústil i několika žlutými kartami. Bohužel naše zvýšená aktivita přišla příliš pozdě, korigovali jsme už jen jednou pětkou s konverzí. Konečný výsledek 38:12 nás moc nepotěšil.

Potřebujeme pro povzbuzení již nějaký hezký výsledek, celý týden musíme makat naplno, abychom příští neděli ve Zlíně konečně uspěli.

Díky RC Sparta za super 3. poločas s pozdním obědem, což byl prima nápad, který jistě doma zopakujeme.

Děkujeme fanouškům že nás pořád podporují…