18.04.2018

RC Praga Praha - RCB 38:10 (26:5)

V sobotu 14. dubna jsme v nepříliš příznivé sestavě odjeli do Prahy odehrát utkání proti kadetům Pragovky. Do utkání jsme nevstoupili vůbec dobře, kdy jsme po výkopu soupeře neodskládali prvních několik útoků soupeře a obdrželi pětku po banálním rozhození na křídlo. Nutno říci, že při prvních třech obdržených pětkách hráli kadeti pragovky velmi dobře útočně dopředu a nedávali našim hráčům nic zadarmo. To se ale při blížící se první polovině trošku změnilo, Jindra Bandy pronikl individuálně obranou soupeře a korigoval na poločasových 26:5. Naši hráči měli v průběhu poločasu šancí více, nicméně stále nás trápí, že z našeho tlaku nedokážeme zakončit a vždy po třetí, čtvrté fázi ztrácíme hloupě míč. Ať už je to nedostatečné čištění, či ztráta balonu v kontaktu.

Během druhého poločasu se již hra vyrovnala a my opět bušili do soupeře hlava nehlava. Nicméně „naivní“ rojnické fáze přímo rovně do obránců, a ještě narovnaní, nenašli recept na soupeřovu obranu. Pragovka sice v druhém poločase prostřídala, ale i tak jsme ji byli v druhé části více než vyrovnaným soupeřem. Naše snaha se nakonec vyplatila až před koncem zapasu, kdy Ondra Krupica využil svou velikost a ověšen dvěma obránci ještě přihrál na nabíhajícího (ačkoliv zcela tichého!) Teodora Slavíka, který položil naši druhou pětku. Korigoval tak na konečných 38:10.

Poslední utkání odehrajeme proti Slavii Praha ve Vyškově v sobotu 28.4.

Apeluji na všechny hráče a rodiče aby byli přítomni na všech trénincích a zápasech! To je to co nás stále nejvíce brzdí. Dostat dvě omluvy ve čtvrtek před zápasem je opravdu skandální!