Bancibo Rugby cup 7s v Říčanech
06.06.2018
Do Říčan jsme v neděli ráno vyrazili v počtu celkově 16i kadetů, z toho 4 hráčů RC Jimi Vyškov, a 12i z RCB. Do turnaje jsme měli přihlášeny dva týmy, a jak se později ukázalo, trošku jsme přecenili naše schopnosti. Chyběli nám 3 hráči do plné kapacity minibusu, což je škoda, neboť při odehraných osmi utkáních ve dvou týmech by jistě přišli vhod. Do turnaje jsme tedy nasadili dva týmy pod označením Vyškov a Bystrc, přičemž za oba týmy hráli střídavě všichni hráči.

Dopolední blok zápasů:

Vyškov - Praga    28:7
RCB - Slavia    0:24
Bystrc - Říčany B 7:24
Vyškov - Slavia    0:46

 

 

 

 

Odpolední blok zápasů:

RCB - Plzeň 7:21
Vyškov - Říčany B 7:17
Vyškov - Plzeň 21:14
RCB - Praga 42:0

 

 

 

 

V prvním utkání jsme našeho obvyklého soupeře zaskočili a ujali se brzy vedení dvěma pětkami. Soupeř stihl už jen kontrovat jednou pětkou na 7:14, a dál už byl zápas v naší režii. Předvedená hra se vůbec nepodobala tomu, co jsme dělali na tréninku a říkali si před zápasem.

Po hodinové pauze nastoupil druhý tým (ale ve stejném složení jako první tým) proti Slavii. Utkání se nám nevydařilo a prohráli jsme o čtyři pětky. Další hodina pauzy a nastupujeme k dvojutkání Bystrc-Říčany B a ihned poté Vyškov-Slavia. S Říčany B nasazujeme nejsinější sestavu, přesto to však stačí pouze na jedinou pětku. Další utkání se Slavií odehrává zbytek hráčů, a podléháme dost krutým výsledkem.

Odpolední blok probíhal po výběru hráčů do tří reprezentačních týmů, které spolu odehráli během odpoledne tři velmi pohledná, vyrovnaná sedmičková utkání. Z těchto hráčů poté budou vybráni hráči do národního týmu 7s na turnaj PYRF 16. 6. a na Heidelberg 7s 23. - 24. 6.

Do prvního utkání nasazujeme hráče z lavičky, kteří hrdě bojují, nicméně neměli zažité návyky hry do prostoru a poměrně často jsme míč hloupě ztráceli v kontaktech. Nejnarostlejší a nejfousatější hráč Plzně nás poráží, když do našeho pětkoviště donese sám pětku, a zbytek zařizuje svým výrazným výkonem. Utkání už nezvrátili ani naši střídající hráči.

Další utkání s Říčany B patří k těm nejlepším, co na turnaji odehrajeme, neboť co se týče hry dopředu, předvádíme krásnou sedmičkovou hru z křídla na křidlo s podporou a návazností hry. Škoda snadno obdržených pětek po našich chybách. Další zápas s Plzní už jsme nenechali náhodě a vyhráli ho výrazným bojovným výkonem. V posledním utkání uštědřujeme Pragovce, oslabené o reprezentanta Dannyho, několik pětek.

Z turnaje vezeme celkově tři vítězství a pět proher. Dvě z těchto proher byli se ctí a po boji, a předvedená hra byla poměrně slušná.

Nejdůležitějším faktem je že hráči RCB U16 (a také Vyškova) mohli mít poprvé v sezoně radost z vítězství! Kouzlo sedmičkového ragby je právě v tom že i outsider může porazit favorita. Někteří hráči, kteří jsou v 15s ragby nevýrazní, hráli v 7s velmi dobře, a v podstatě tým hnali kupředu.

V sobotu 9. 6. nás čeká další turnaj Bancibo Rugby Cup 7s na Dragonu. Budeme se snažit opět navázat na vítězná utkání a pohlednou předvedenou hru. Největší akcí jara pro kategorii je pak zájezd na turnaj 15s rugby KRTICA, do chorvatského hlavního města Zagrebu. Zde se utkáme s týmy z Chorvatska, Slovinska a možná i Srbska. Současná U18 na tomto turnaji skončila před dvěma lety druhá.