Premiéra XRugby v Bystrci

25.05.2020Díky hrdinnému vítězství našeho lidu ve Válce s virem, se situace i ve sportu začíná vracet k normálu, čehož jsme využili k uspořádání první akce kategorie U16 na Moravě v tomto roce. Rozhodli jsme se vyzkoušet nový formát naší milované hry, XRugby v menším počtu hráčů na polovičním hřišti.

V deštivém sobotním dopoledni dorazily týmy z všech moravských klubů kromě Vyškova (že by vize KKRD dostávaly jasnější obrysy?), tedy Zlín, Olomouc, Havířov, Ostrava a Dragon. Každý klub postavil dva týmy po sedmi hráčích, jen Havířov s Ostravou hráli spolu a úderem desáté se natěšení kadeti vrhli do hry. Hrálo se na dvou hřištích zároveň, zápasy po deseti minutách s rychlými rozehrávkami a minimem přerušování ze strany rozhodčích důkladně prověřily kondici i schopnosti hráčů. Tentokrát nešlo o výsledky, vyhráli všichni zúčastnění. Reakce na nový formát XRugby byly pozitivní, jak od hráčů, tak trenérů, takže si tento turnaj rádi v budoucnu zopakujeme.

Po polední pauze se odehrály dva přáteláky na 2x15 minut, RCB - Olomouc a Zlín - Havířov+Ostrava v tradičním patnáctkovém rugby. S radostí jsme zjistili, že se nám povedlo provést naše kadety karanténou bez ztráty kytičky a předvedený výkon budiž nejlepší pozvánkou na další zápasy tohoto týmu.

Rugby zdar a X zvlášť...

Foto: Patrik Svída