17.09.2021

Bojovný výkon kadetů na Spartě
Po nekonečné covidové pauze jsme se konečně dočkali. První zápas nás čekal v Praze s týmem Rugby Club Sparta  Praha, byť v nesoutěžní rozvojové skupině. Po nezbytných předzápasových přípravných peripetiích jsme zahájili výkopem v 11:00 naši snahu o překonání (v očích některých našich hráčů nepřekonatelné) obrany Sparty, jejichž fyzická dispozice byla v přímém kontrastu s našimi hráči. Bohužel jsme vzápětí inkasovali rychlé dvě pětky s jednou proměněnou konverzí a stav byl rázem 12:0.

Naši hráči se ale postupně doslova „otrkávali“ a hra dostávala nový rozměr. Bohužel opět fyzicky vyspělejší hráči soupeře dokázali projít již značně „otrkanou“ obranou a položili další pětku s konverzí. Za stavu 19:0 po chybě soupeře byl nařízen trestný kop, který bez váhání proměnil Ondřej Ciboch. Po rozehrání nám bohužel opět utekl soupeř (zase z postu tříčtvrtek soupeře) a položil další pětku s konverzí. Za stavu 26:3 jsme byli schopni už jen korigovat nepřiznivý stav položenou pětkou Matěje Sodomky a proměněnou konverzí.

RC Sparta Praha - RC Brno Bystrc 26:10 (12:0)

Po tomto zápase můžeme říci, že tým, byť se ještě sehrává, získal větší sebedůvěru a těší se na zápas se Zlínem, který se bude konat v domácím prostředí bystrckého dolíčku, a to v sobotu 18.9.2021. Výkop v 12:00.

Tímto vás všechny srdečně zveme. Přijďte nás podpořit!

Sestava: Tomáš Vaníček, Jan Drdla, Šimon Hřebíček, Petr Majzner, Ivo Anderle, Danie Bodanský, Jan Bártů, Mikuláš Rada, Ondřej Dobeš, Ondřej Ciboch, Vojtěch Kurečka,  Jakub Nešťák, Dan Urban, Matěj Sodomka, Tibor Svída, Richard Plšek a Antonín Kubík.