30.09.2021

Tažení na Pragu!

V sobotu 25. září jsme v časných ranních hodinách vyrazili, v počtu 17ti borců, na další sportovní klání. Tentokráte nás čekala Pragovka. Chtěli bychom poděkovat za opravdu vřelé přivítání ze strany domácích, kteří nás hned po příjezdu obdarovali pitnou vodou, protože jak jest známo, v pragováckém dolíčku je pitná voda nedostatkovým zbožím...

Výkopem ve 14:00 jsme zahájili první poločas podle svých představ a plánů. Bez ostychu a servítek jsme si razili cestu k soupeřově pětkovišti, což přineslo první body a stav utkání byl rázem, po dvou položených pětkách a jedné proměněné konverzi, 0:12. Na takový výsledek nejsme úplně zvyklí, ale chutnal nám :-)

Pak však přišel trest, který vznikl po naší chybě při rozehrávce trestného kopu soupeře, a to v podobě žluté karty, čehož soupeř náležitě využil a snížil naše vedení na poločasových 7:12.

V druhém poločase se chybou soupeře srovnal stav provinilců žlutou kartou. Ihned poté se nám podařilo postupně dokonce čtyřikrát skórovat, přičemž se stav změnil na krásných 7:34. Je potřeba poznamenat, že skóre mohlo být mnohem lepší, nebýt neproměněných konverzí. Velkou měrou se na kvalitě kopů po pětkách podílela nervozita, ale věříme, že i toto postupně zvládneme. Opět bychom chtěli pochválit celý tým, projevila se poctivá práce a plnění úkolů jednotlivců na hřišti.

Sestava: Jiří Ciboch, Tomáš Vaníček, Jan Drdla, Šimon Hřebíček, Ivo Anderle, Lukáš Pohanka, Mikuláš Rada, Dan Urban, Jakub Kincl, Michal Dirda, Dan Bodanský, Vojtěch Kurečka, Matěj Sodomka, Jakub Nešťák, Jan Bártů, Ondra Dobeš a Tibor Svída.

Příště nás čeká Slavie, a to v sobotu 9. října 2021, výkop je ve 13:00. Utkání opět proběhne v Praze.