RCB U16 a U18 jedou na turnaj KRTICA do Chorvatska
07.06.2018
Po dvou letech, kdy jsme poprvé zavítali na tento ragbyový turnaj do Záhřebu, se opět vracíme na místo činu. Kategorie U16 bude bojovat o vítězství v turnaji, který se hraje již od roku 2009, a letos se tak zúčastníme jeho devátého ročníku.

Předloni jsme skončili v kategorii U16 na druhém místě, kdy jsme smolně prohráli ve finále s týmem z italského Terstu. Letos ti samí hráči, v kategorii U18 vyzvou výběr Záhřebu v utkání hraném během turnaje kadetů.

Odjíždíme ve čtvrtek 14. 6. večer ve 22.00 ze hřiště. Sraz hráčů kategorie U16 je v 19.30, kdy absolvují krátký společný trénink. Sraz hráčů kategorie U18 ve 20.30. V pátek všechny účastníky zájezdu čeká celodenní koupání na pláži v Bibione. V sobotu hráči U16 odehrají turnaj a U18 utkání proti Záhřebu. Návrat v neděli během ranních hodin.

Zajímavostí je, že RC Bystrc se účastnil jubilejního prvního ročníku, kde za tehdejší tým U13 nastoupili i bývalí hráči RCB Martin Tvrdý a Radim Hutník. Radim Hutník nyní působí pod smlouvu v klubu DUKLA Praha, kde se každý den připravuje v profesionálních podmínkách. Zároveň hraje českou nejvyšší soutěž Extraligu, za RC Tatra Smíchov kde patří k stěžejním hráčům.