08.11.2017

RCB - RC Mountfield Říčany 17:31 (17:12)

V sobotu 4.11. se na našem hřišti odehrál souboj druhého s prvním v tabulce! RC Říčany se prezentují velice dobrou obranou a trpělivě vyčkávají na jakoukoli chybu soupeře. Náš tým se naopak dobře prezentuje v útočné fázi dynamickou hrou.

Od samého začátku bylo jasné, že mládežnické rugby je tomuto zápasu vzdáleno a obě mužstva se prezentovali hrou srovnatelnou s některými seniorskými týmy našich lig. Tempo hry bylo velice vysoké a o kvalitě utkání svědčí i to, že hlavní rozhodčí nemusel v první půli písknout snad patnáct minut, jak se neustále hrálo.

První body jsme zaznamenali hned po 3 minutách hry, kdy Putna proměnil trestný kop - 3:0. Poté se na chvíli ujali iniciativy hosté a bodovali. Do poločasu se nám podařilo ještě skórovat a první poločas jsme tak vyhráli 17:12.

Druhá půle byla velice vyrovnaná, později jsme začali kupit chyby. Patnáct minut před koncem utkání soupeř vystřídal pět hráčů a to pravděpodobně rozhodlo utkání. Soupeř využil chyb naši přetížené obrany a konečné skóre otočil ve svůj prospěch na 17:31.

Našim hráčům patřil po utkání potlesk a uznání za odvedený výkon od celého obecenstva.