Chcete, aby Vaše dítě hrálo rugby?
31.08.2017
Asi nejjednodušší způsob je přivést ho na trénink a vyzkoušet si to. Nemusíte se bát, že by se mu něco stalo. Všichni hráči a trenéři jsou zvyklí brát na nováčky ohled.

Rugby je sport a hra v mnoha ohledech specifická. Je to kolektivní sport s největším počtem hráčů na hřišti, je to sport kontaktní, velmi dynamický, který učí již ty nejmenší hráče k respektu k ostatním, disciplíně, samostatnosti i kolektivní práci v týmu, ale také silnému smyslu pro fair‐play.

Přesto, že je rugby komplexním sportem, je zároveň ve své podstatě jednoduché. Uplatnění v něm najde každý, bez ohledu na fyzickou konstituci. Každý hráč má ve hře svůj specifický úkol, ale společně s ostatními brání i útočí. Rugby je pro hráče láskou na celý život i životním stylem.

 

Kdo jsme?

RC Bystrc je sportovním rugbyovým klubem již od roku 1953. Během své dlouhé historii si prošel několika proměnami až do dnešní podoby s kvalitním sportovním zázemím v Bystrci, kde se rugby věnují již děti od 6 let až po dospělé hráče a hráčky. Pod vedením vzdělaných sportovních trenérů se naše teamy zúčastňují soutěží a turnajů po celé České republice i v zahraničí. U těch nejmenších hráčů je našim hlavním cílem zábava a společná radost ze hry s důrazem na disciplínu a respket vůči ostatním. Hráči, kteří prošli naši klubem RC Bystrc, jsou členy reprezentačních teamů ČR a někteří se uplatnili na té nejvyšší sportovní úrovni i v zahraničí.

 

Naše cíle

Přesto, že naše děti a mládež dosahují sportovních úspěchů (např.kategorie U12 se stala v loňské sezóně mistry ČR), není to naším prvořadým cílem, kterému bychom vše podřizovali. Děti se snažíme vést tak, aby si tréninkem vytvořily předpoklady pro pozdější zlepšování a zároveň si budovaly pozitivní vztah ke sportu. Proto se snažíme, aby tréninky byly pro děti především zábavou, byť se zároveň snažíme, aby se děti zdokonalovaly. Pokud jde o náplň tréninku, v kategoriích přípravek a mladších žáků klademe důraz na všestranný pohybový rozvoj a osvojování si co největšího množství pohybových dovedností, individuálních rugbyových dovedností a v neposlední řadě zbavení se strachu z kontaktu, ať se soupeřem, nebo se zemí. U nejmladších dětí převládají hry s míčem i bez něho, které mají za cíl zlepšení motorických dovedností a rozvoj koordinace pohybů. Jakmile jsou toho děti schopné, začínáme je učit týmové spolupráci. Zároveň se snažíme, aby samy objevovaly a tak snáze pochopily principy hry a jak se rozhodovat při hře. Ve vyšších kategoriích se prohlubují individuální dovednosti a díky jejich zvládnutí lze pracovat i na taktických prvcích. S rostoucím věkem přibývá i zátěž. Proto nezanedbáváme ani péči o zdravý vývoj a zařazujeme kompenzační cvičení.

 

Co nabízíme? 

- uděláme z Vašeho dítěte sportovce

- v sezoně 3x týdně trénink na travnatém hřišti v našem areálu – 2 tréninky herní a 1 atletický

- v zimě 2x týdně trénink v tělocvičně v Bystrci

- na každém tréninku 2 trenéři s licencí ČSRU pro kategorii

- každý týden v sezoně turnaje na Moravě, mezinárodní turnaje a zápasy. Na turnaje jezdíme autobusem.

- kompletní hrací souprava - dres, trenýrky, stulpny-včetně servisu

- používání veškerého sportovního vybavení

- v létě týdenní soustředění