Švýcarsko - ČR U18 s účastí RCB
21.03.2019

V sobotu 16. března navštívil český reprezentační tým U18 město Nyon ve Švýcarsku, aby pokračoval v přípravě na Evropský šampionát U18, který se bude konat 11.-15. dubna 2019 v Praze.

Česká reprezentace U18 se zde střetla se silným švýcarským týmem a z tohoto klání odešla vítězně. Součástí týmu byli i hráči RCB Adam Putna a Jarek Šimek a v roli asistenta trenéra Juan Szeremeta. Český tým U18 se po celou dobu prezentoval jako tým se silným charakterem.

Zápas začali lépe Švýcaři, kteři se pustili do útočení, správně pracovali s míčem a úspěšně bránili český tým. Tento stav se nezměnil za celou první půli. Ve druhé půli převzala iniciativu česká strana, kdy měli naši hráči balón více pod kontrolou a díky tomu si vytvářeli spoustu útočných akcí. Klíčové bylo, že jsme dokázali udržet tlak a že jsme dokázali uspět i v obranné činnosti, což bylo důležité pro dosažení vítězství 18:24.

Adam a Jarek předvedli výborný výkon, který vychazí z jejich poctivé silové a technické přípravy, kterou absolvovali v posledních čtyřech měsících. Adam hrál první poločas na pozici útokové spojky, ve druhé půli se přesunul na zadáka. Jeho výkon byl vynikající díky skvěle zvládnutým kopům a konverzím (3xKPP, 1xTK). Jarek odehrál první poločas na pozici pravého pilíře. Oba hráči si zaslouží naše uznání a respekt za předvedenou hru a za přístup k českému národnímu týmu.

Chtěl bych také pogratulovat všem trénerům v klubu za jejich práci a obětavost při formování nejenom úspěšných ragbyových hráču, ale také osobností se správnými hodnotami.