09.09.2019

Úvod sezóny U19

První větší sraz a společný trénink včetně zápasu, absolvovali hráči RCB a RC Jimi Vyškov U19 minulý víkend. Od čtvrtka do soboty měli na programu příměstské soustředění na našem hřišti a v neděli pak vyrazili k utkání do spřáteleného klubu v Petrovicích.

K utkání jsme vlivem různých omluvenek, nemocí, či zranění, nakonec dorazili v 17i hráčích, a to bez náhradníků do první řady. Co čert nechtěl, minuta do zápasu a jeden z našich pilířů utrpěl zranění a nemohl dále pokračovat. Ještě štěstí, že máme ve svých řadách takové hráče, kteří beze slova jsou schopni zahrát na pozici pilíře poprvé v životě a ještě k tomu přidat poměrně dobrý výkon v otevřené hře.

Junioři RKP nás na úvod dostali pod tlak dvěma pětkami a už to vypadalo bledě. Nicméně díky pětkám Adama Putny po tlaku celého roje a Dashky, kdy si všiml prostoru vedle rucku, jsme se dostali opět na dostřel.  Znovu Petrovice odskakují, znovu dorovnáváme Dashkovou pětkou, tentokrát po skvělé hře celého útoku. V poslední třetině nastává opačný scénař. Nejdříve se za remízového stavu 19:19 prosazujeme my přes Michala Pohlodka a jdeme do vedení 26:19.

Vedení bráníme v podstatě celou třetí třetinu, která je navíc lehce prodloužena na 25 minut, aby celkový počet minut odpovídal blíže hernímu zatížení kategorie U19. Soupeř nám pět minut do konce dýchá na záda a pokládá kontaktní pětku. Kop po pětce neúspěšný, a tak stále vedeme 26:24.

Těsně před koncem se dostáváme na soupeřovu polovinu, až těsně před jeho brankoviště, kde naše snaha končí trestným kopem za držení na zemi. Soupeř kope do autu a z vyhraného vhazování rozhazuje balon do křídla. Zde si naše křídlo nepohlídalo soupeřova rychlíka, který proniká hluboko ze soupeřovy poloviny až do našeho brankoviště a rozhoduje stav ve prospěch Petrovic.

Zápas byl velmi vyrovnaný, řekl bych, že asi nejpovedenější přípravné utkání před sezonou, které jsem zažil jako trenér. S okleštěnou sestavou, navíc jen s 6 pravými rojníky v sestavě, jsme předvedli uspokojivý výkon. Přesto to však nebyl výkon bezchybný! Je třeba neustále pracovat na zdokonalovaní individuálních dovedností a také na naši týmové souhře.

Nyní nás čekají dva reprezentační víkendy, kterých se snad zúčastní i naši hráči. Od čtvrtka 19., do soboty 21. září odehrají reprezentace U18 a U16 testovací zápasy proti Polsku a Frankfurtu. Snad se povede, aby se co nejvíce hráčů RCB zúčastnilo těchto zápasů.