03.11.2019

Vítězná domácí bitva s Havířovem

Junioři se v sobotu představili po druhé na domácím hřišti, a to proti soupeři ze severu – společenství Ostravy a Havířova. Z kraje razoviteho vede dlouhá cesta na úrodný jih, a tak hosté dorazili až čtvrt hodiny před plánovaným výkopem. Výkop se tak posunul o čtvrthodinky, což způsobilo, zejména jednomu členovi realizačnímu týmu domácích, značné nepohodlí :-)

Do utkání vstupujeme aktivněji a už v páté minutě skóruje po skvělé akci celého týmu tříčtvrtka Tomáš Holík. Kop po pětce neúspěšný. Z následného tlaku získáváme TK proti háčku a Adam navyšuje na 8:0. V tuto chvíli se soupeř nadechuje a začíná svůj dlouhý tlak. Do konce poločasu se jenom bráníme. Nejdříve se prosazuje po delším tlaku rojem. Vzápětí po výkopu a krátké sekvenci hry nás sráží individuální nesložení a soupeřův vazač proniká až do našeho brankoviště. Poločas prohráváme 8:10.

Do druhé půle vstupujeme opět lépe a pětkou se prosazuje Jakub Novotný. Vedeme 15:10, hra je většinu času pod naší kontrolou, přesto však víme, že stačí jedna drobná chyba a soupeř může zvítězit. Pět minut před koncem Adam vysílá dlouhý kop do hřiště, který se mu šťastně odrazí zpět. Z pozice před soupeřovým brankovištěm už akci dotahujeme do vítězného konce. Pětkou pojišťuje výsledek Jan Blažek.

Děkujeme soupeři za bojovné utkání, která nás velmi prověřilo a ukázalo naše slabiny.

Příští sobotu nás čeká po zápase žen Česko – Švýcarsko, utkání proti RC Mountfield Říčany U19. Výkop 14.30.