Brněnské DERBY juniorů vítězně pro RCB!
01.06.2020První utkání po Covidové pauze odehráli junioři U19, stejně jako kadeti U16, proti městskému rivalovi z Dragonu. Utkání kadetů začalo již v 10:00 a rozhodně nebylo pro naší U16 jednoduché. Nakonec se nám však povedlo zvítězit 24:5. Zápasový program pro sobotní den byl navíc proložen tréninkem dívek a žen, jelikož na hřišti současně probíhalo regionální soustředění dívek U18 z Moravy.

Junioři měli na soupisce připraveno 21 hráčů, ale při rozcvičce si bohužel zablokoval záda náš nejlehčí, ale nejsvalnatější pilíř, Víťa Neugebauer. Svoji opětovnou premiéru v dresu RCB, po zhruba dvouleté anabázi v kulturistice od posledního hraní, tak musel odložit. Naštěstí jsme večer před zápasem zjistili, že můžeme pro utkání počítat do první řady i s Martinem Grossmanem z Vyškova.

Do utkání jsme vstoupili méně aktivně a soupeř nás první čtvrthodinu neustále tlačil a držel v naší zóně 22. Nicméně oranžová zeď obránců jen tak nepovolila. Vysvobození přišlo v podobě brejku od Adama Putny, hrajícím netradičně na tříčtvrtce, který pětkovou akci doslova vykouzlil z ničeho. Průnik obranou na půlce využil k pokopu, který si sám již kousek od pětkoviště zpracoval a přihrál na Tomáše Neugebauera, který akci zakončil.

Jelikož utkání nebylo bodově plodné, první pětka se ukázala jako opravdu cenná. Druhou pětku přidal koncem poločasu Dalibor Kolář, který po několika fázích našeho roje proklouzl soupeřovou obranou a položil (i se staženými kraťasy :-)).

Nejpodstatnější se ukázal fakt, že jsme dokázali všechny útoky Dragonu ubránit. V obraně hodně pomohlo dobré vybíhání a zavírání či klouzání od útočné řady. Osa 10-12-13 fungovala perfektně, podstatná v obraně útoku je vždy role druhé tříčtvrtky, kterou naprosto skvěle plnil Tomáš Neugebauer. Rojníci však rozhodně nezůstali pozadu, žádný rojník zelených neprošel naší obranou a dařilo se nám soupeře úspěšně zastavovat hned ze začátku.

Závěrečnou pětkou Adama Putny po rychlém rozehráním trestného kopu jsme uzavřeli utkání na konečných 19:0 pro RCB !

Příští neděli v 11:00 přivítáme u nás na hřišti U19 z RC Praga Praha.

RCB U19 x Dragon 19:0 (12:0)

Tým RCB U19:

1 Svoboda 2 Holík 3 Grossman (Vyš) – 4 Kolář 5 Chochola – 6 Pohanka 7 Bedýnka Robotka 8 Blažek - 9 Vrána 10 Ševčík (Vyš) – 11 Jindra Novotkovič 12 Putna 13 Neugebauer 14 Otgontugs 15 Voroš

Lavička: 16 Křikava 17 Krupica 18 Indra 19 Bui 20 Ruber

Body: Neugebauer, Kolář 5 (P) Putna 9 (P, 2KPP)

Video ze zápasu ZDE.