Junioři zakončili sezónu vítězstvím na Slavii
22.06.2020
Poslední dvě utkání odehráli junioři RCB a Jimi Vyškov doma proti Petrovicím a venku proti Slavii.

Utkání s Petrovicemi se hodnotí těžko, neboť skončilo poměrně jasným vítězstvím pro soupeře 64:8. Pohořeli jsme v mnoha herních činnostech, nejvíce však v nedostatečné aktivitě v soubojích v rucku. V podstatě jsme nechali útočit soupeře tak dlouho jak jen sám chtěl, a tak dobrý soupeř jako RK Petrovice zkrátka chyby sám o sobě nedělá, navíc když ani není pod tlakem. Po prvních několika pětkách jsme se bohužel nedostali do hry a neproměnili šance - nebyli jsme schopni dotlačit balon z autu do pětkoviště a podobně. Gratulace soupeři k pěknému výkonu, byla to pro nás škola. Naše body zaznamenal Adam Putna kopem na branku, a Dalibor Kolář.

Nicméně i v této kategorii je opět každý zápas jedinečný a to se ukázalo hned další víkend. K zápasu na Slavii odcestovalo 19 hráčů, soupeř se na domácím hřišti sešel z důvodů několika zranění pouze ve třinácti.  Zapomínáme veškeré předchozí křivdy a gentlemansky vyrovnáváme počty též na třináct hráčů. Vazače si zkouší netradičně Dalibor Kolář. Útok se opět skládá z tří hráčů ročníků 2001, což je pro nás velkou devízou.

Soupeř je kvalitní zejména ve skrumážích a v útoku, který však kvůli těžkému dešti nedokáže předvést co umí. Brzy přicházíme na to, že v dešti budou naše kopy soupeři dělat problémy zpracovávat a první tříčtvrtka Adam Putna zdatně využívá těchto nepřesností k zisku území. Nicméně nepřesnosti ve zpracování děláme i my a dvakrát přicházíme o téměř jistou pětku, z toho jednou předhozem dokonce na hranici brankoviště.

Poločas končí takřka vyrovnaným výsledkem 5:10 pro RCB. Naše první body zaznamenal Adam Putna kopem na branku a pětku po tlaku roje položil neobvykle náš stále se zlepšující pilíř Tomáš Svoboda. V druhé půli však již naše lavička pomáhá zajistit převahu, zvlášť když do hry naskakuje čerstvý Honza Blažek. Adam přidává další TK z kopu na branku, položením se prosazuje nejdřív Tomáš Neugebauer, a poté Adam Putna, oba pod háčko. Kopy na branku jsou úspěšné. Do konce zapasu máme ještě několik šancí, ale žádná z nich nekončí úspěšně a tak se skóre zastavuje na výsledku 27:10

Body: Putna 17 (P ,2TK, 3KPP), Svoboda 5 (P), Neugebauer 5 (P)

Tým RCB: 1 Svoboda 2 Holík 3 Hoffmann – 4 Bednář 5 Pohanka – 8 Kolář – 9 Vrána 10 Ševčík – 11 Voroš 12 Putna 13 Tomáš Neugebauer 14 Dashka 15 Novotný

Lavička: Robotka, Chochola, Ruber, Indra, Blažek, Vít Neugebauer

Sezónu zakončíme v neděli 28. června, turnajem MČR 7s U18, konaném v Praze.