19.06.2021

Vítězné utkání juniorů ve Zlíně

V neděli 13. června jsme odjeli k druhému nalosovanému utkání 15s ze strany ČSRU, a to do Zlína proti společenství Zlín, (Vyškov), Ostrava. Domácí měla doplnit i Olomouc která se do červnových utkání U19 nepřihlásila, nicméně mladé pušky Olomouce pochopitelně dali přednost hraní za svůj klub na mužském turnaji v Popovicích. Vyškovští junioři se utkání vůbec nezúčastnili. I přes obavy trenérů se nakonec domácím podařilo sehnat 17 hry schopných juniorů ze Zlína a Ostravy. Naši junioři, posílení opět o mladšího Mildu Vránu, odcestovali k utkání v 19i hráčích.

Do utkání jsme vstoupili velice aktivně a snažili se i prvních 15 minut dodržovat pokyny trenérů. Nicméně nás trápila přesnost v koncovce, kdy jsme se po zbytek prvního poločasu připravili minimálně o jednu pětku špatnou přihrávkou v konečné fázi při přečíslení, nebo například křížením při fázi pick and go. Soupeř nám během první půle daroval dvě pětky, přičemž další jednu jsme si vypracovali sami svým tlakem. Za zmínku z darovaných pětek stojí mazácká pětka Mildy Vrány, kdy se nevykašlal na kop do pětkoviště soupeře vyslaný Fialkou a při čekání soupeřova zadáka na odkutálení míče do pětkoviště, skokem pod nohy soupeře, doslova ukradl pětku pro náš tým. Několik minut předtím přitom položil svou první pětku za U19, po fázích pick-and-go našeho roje na soupeřově brankové čáře.

V druhé půli nám soupeře položil jedenkrát a my přidali další dvě pětky. Celkově nás trápila přesnost v zakončení a větší hlad po míči a průniku vpřed. Nicméně oproti předchozím zápasům proti silnějším soupeřům jsme naopak diktovali tempo utkání my. Velký problém se zdály být před zápasem mlýny kvůli absenci celé naší běžné první řady, kromě mlynáře T. Svobody, nicméně jsme nakonec zvládli udržet soutěžní mlýny až do konce. Auty fungovaly poměrně dobře, na to že mlynář T. Svoboda trénoval házení pořádně poprvé ve čtvrtek na tréninku, jelikož musel zastat pozici na poslední chvíli kvůli zranění. V naší hře byly vidět náznaky souhry vazače a mlýnovky, útočná řada tentokrát hrála netradičně, jelikož 20 minut na útokové spojce odehrál Lukáš Kouba. Tím pádem se Lukáš Fiala mohl posunout na tříčtvrtku a vyzkoušet si naprosto jiný post, na kterém se mu vedlo dobře. Kvůli zraněním a různým absencím hraje dobrá polovina týmu najiných pozicích než obvykle hrává, nicméně to naopak považujeme za výhodu a příležitost klást na hráče stále další požadavky na jejich rozvoj. Například Dashka se role nouzového zadáka zhostil na výbornou.

RC Zlín U19 : RC Bystrc U19 7:36

1 Novotný 2 Svoboda 3 Bednář 4 Robotka 5 Chochola 6 Novotný 7 Vrána Miloš 8 Dalibor Kolář 9 Vrána Tomáš 10 Kouba Lukáš 11 Matyáš Indra 12 Jan Šimek 13 Lukáš Fiala 14 Max Szeremeta 15 Dashzeveg Otgontugs

Střídali: 16 Mann Vojtěch 17 Tomáš Holík 18 Lukáš 19 Pavel Pohanka

Body: Vrána Mil.10 (2P), Dashka 9 (P, 2KPP), Fiala 7 (P, 1 KPP), Chochola 5 (P)

Příští neděli 20. června zajíždíme na turnaj 7s U18 na Tatru, kde se utkáme proti dvěma týmům reprezentace a Petrovicím a Tatře. Jedná se o první ostrý herní test pro reprezentaci ČR U18, která se připravuje na Mistrovství Evropy v Gdaňsku, které proběhne přesně za měsíc, a to 17-18. července. V neděli 27. června se odehraje Mistrovství republiky U18, které bude pravděpodobně bez 24 nejlepších hráčů ze všech klubů, kteří cestují s reprezentací do Lodže na turnaj Olympijských nadějí. Již nyní je účast týmů skromná, a dokonce i náš tým se nejspíše uchýlí ke shánění posil v podobě atleticky vyspělých juniorů z dalších moravských klubů, kteří by měli zájem hrát na závěrečném turnaji MČR.