31.03.2022

Junioři přivezli výhru ze Sparty

V neděli 27. března začala soutěž celostátní ligy juniorů prvním kolem, ve kterém se junioři RCB U19 utkali proti vrstevníkům z RC Sparta Praha. S tímto soupeřem jsme hráli již před necelým měsícem v rámci přípravného utkání na sezónu.

Po vlažnějším vstupu do utkání jsme se postupně dostali do souvislého tlaku a soupeři celkem třikrát položili – stav 17:0. Domácí tvrdě a srdnatě bránili a tak jsme si bouhžel odnesli v první dvacetiminutovce hned dvě zranění, jedno roztřené obočí a jedny natažené vazy v koleni. Naštěstí na hřišti neexistuje nic co nespraví tejpovací páska, a tak Ondra Rӧrig po ošetření obočí nastoupil zpět do zápasu.

V druhé půlce prvního poločasu si vybíráme slabší chvíli, soupeř dotahuje, pokládá jednou po křídle a k další pětce se dostane po sérii trestných kopů proti našemu týmu. Stav před koncem první půle 17:12 pro naše barvy.

Do druhé poloviny nastupujeme aktivně a po deseti minutách vyrovnanější hry konečně zvyšujeme skóre postupně dvěmi položeními. V poslední desetiminutovce výrazně zvyšujeme skóre, kdy se nám během deseti minut povedlo položit celkem pětkrát.

RC Sparta Praha- RCB U19 12:58

V sobotu 2. dubna odehrajeme přátelské utkání ve Vídni proti místnímu Donau. Druhé kolo soutěže nás čeká 10. dubna na domácím hřišti proti TJ Sokol Mariánské Hory U19.