16.04.2024

První domácí!

Juniorka odehrála své první domácí utkání v neděli 7. dubna proti Pragovce na hřišti v Havířově, jehož hráči v RCB hostují. V sobotu byl tradiční předzápasový trénink a v neděli ráno další, abychom o sobě na hřišti víc věděli. Až do začátku zápasu šlo všechno jako po drátkách, kromě marodů byla plná účast, takže soupiska ukazovala 23 hráčů.

Pragovka uváděla na soupisce hráčů 13, takže nálada v "domácím" táboře byla povznesená a žertovalo se, kdo za trest půjde Pragovce pomoct. Vystřízlivění přišlo poměrně rychle, protože nám Pragovka prvních 15 min nepůjčila balón. Bránili jsme se sice poměrně srdnatě, ale po dvou nepodařených odkopech nám hosté z Prahy daly dvě pětky, takže první poločas skončil 0:19.

O poločase jsme si něco řekli, takže druhá půlka byla výrazně lepší. Nicméně přemíra snahy vedla k některým špatným řešením, kdy jsme se důležité herní situace v obranném pásmu soupeře rozhodli řešit individuálně, místo toho, abychom hráli svoji kolektivní hru, kterou trénujeme. Pragovku naše individuální ataky samozvaných spasitelů nechávaly v klidu a vědoma si náskoku z první půle hrála to, co potřebovala a trestala nás z brejků.

Skóre se tak zastavilo na jasném výsledku 5:32, kdy čestnou pětku dal rychlík Janek Svrčina, po jedné z mála akcí, které jsme z tréninku přenesli do zápasu.