Na domácím turnaji jsme poprvé postavili tři týmy!
15.05.2019


První květnový víkend jsme se zase po dvou týdnech vrátili na Místo činu, tedy na domácí pažit RCB, který obklopuje náš krásný, zrekonstruovaný areál. Počasí bylo tak akorát a nad vším bděl náš Schimanski, který slavného inspektora připomíná nejen svým osmdesátkovým outfitem, ale také tím, že se nejednou vyznamenal, i při vyšetřování ztráty leckterého dresu. Což se nám tentokráte velice hodilo, neboť jsme opět posunuli rekord v počtu dětí - sešlo se nás 21. Omluvenek jsme dostali jako šafránu, rozhodně méně než trenéři repre v hokeji. Tím pádem jsme u této příležitosti museli vytasit ze skříně i včeličkové retro dresy. Díky školení trenérů, vedeném Danem Benešem, se kterým se už díky častým cestám ve vlacích ČD zdraví jeho obligátním "zdravíčko" i průvodčí, jsme posunuli začátek turnaje na pravé poledne. Hrát se v neděli, stihli bychom i ranní mši svatou. Takto bylo našim oltářem háčko a modlitbou vítězný pokřik RCB!

Přijelo dalších sedm mužstev, a tak se, vzhledem k neoblomnosti našeho turnajového ředitele zdálo, že to bude první žákovská akce na našem území, která se bude dohrávat pod umělým osvětlením. Je důležité mít plán, ještě důležitější je ovšem umět ho změnit;-) Nakonec tak zvítězila pravda, láska, touha jet na chalupu a lehká výčitka v pohledu partnerky, nad Bergerovými tabulkami a kolem čtvrté už si všichni aktéři vychutnávali sladké odměny, které hráčům předal starosta městské části Brno-Bystrc, JUDr. Tomáš Kratochvíl, který je sám zapáleným sportovcem a fandí nám i rugby. 
 
Náš závazek postavit tři týmy, který jsme si dali na začátku naší cesty s vizí až někam do konce druhé pětiletky, kdy jsme předpokládali, že už se do Bystrce bude jezdit metrem, jsme tak splnili s velkým předstihem! My holt kopeme za Brno podstatně rychleji. (aktuální uzavírky HIER). Jak se ukázalo, bylo to velice náročné a na klasické svazácké "práci čest a rukám klid" jsme rovnou mohli zapomenout. Spíš jsme se zapotili jak burlaci na Volze.
 
Dva týmy hrály pod klasickými názvy "Orange" a "Black", u třetího jsme původně uvažovali o včeličkách, nakonec jsme ale zvolili drsnější "Tigers". To proto, aby se soupeř zalekl a už 20 km před Brnem prohrával o dvě pětky.
 
Aby lépe pochopili tvrdý rozhodcovský chleba, zastali funkci arbitrů, mimo jiných, i naši starší žáci (zlí jazykové tvrdí, že to bylo proto, aby přestali remcat na výkon rozhodčích) a role se zhostili dobře. Někteří dokonce natolik, že po vzoru známého šedovlasého elegána mezi "kolegy" rozhodčími, hýřili hádankami...   
 
Turnaj začal zostra a utkání střídalo utkání. Tým Orange od začátku dokazoval, že je perfektně sehraný a pomalu začíná ladit formu na červnové přebory. Black se nenechali zahanbit a jejich postupně se zlepšující výkon vyvrcholil posledním utkáním, kdy porazili městského rivala. Někteří hráči si důrazně řekli o nominaci na výše zmíněný turnaj. Tygři se rvali tak, aby dostáli svému jménu a položili několik krásných pětek. V každém ze tří mužstev byli tahouni, kteří neunikli zraku trenérům starších kategorií, kteří nás přišli podpořit a už netrpělivě vyhlížejí posily.
Sofie se opět úspěšně rvala ze všech sil, dvojčátka odvedla svůj vysoký a bodově efektivní nadstandard, Matouš si ve hře počínal jako rytíř, Poly se přestala bát míče a útočila co to šlo, Terka předvedla před rodinnými zraky nebojácný výkon, Mates Borek a Tadeáš zase několik skvělých skládek, přes Tea přešel málokdo, Křesadlo pokládal jak na běžícím páse, Ríša podporoval každý útok ze všech sil... Kromě tradičních, i netradičních opor, musíme zmínit Alexe, který nekompromisním průnikem v utkání s Tygry položil první pětku v životě.
 
To vše se odehrálo v kulisách krásného jarního počasí, v nejhezčím rugbyovém areálu v celém Brně. Jako tradičně bylo postaráno o skvělý catering, kdy si na své přišli milovníci tradičních RCB palačinek i slaných a sladkých dobrot z domácí kuchyně paní Hřebíčkové a špičkového pěnivého moku z Líšeňského pivovaru. Vše dobře dopadlo a ačkoliv jsme se po akci cítili poněkud strhaně, tak se těšíme na další turnaje a doufáme, že dětí bude nadále přibývat.
 
Rugby zdar!
 
Výsledky:
RCB Orange - 7 výher, skóre 52:1
RCB Black - 3 výhry, 4 prohry, skóre 12:25
RCB Tigers - 1 remíza, 6 proher, skóre 7:35
 
Foto: Tomáš Křesálek (více fotek ZDE.)