Budiž světlo! A bylo světlo

11.06.2021


Světlo na konci tunelu je vždy zábleskem naděje. Pokud se tedy nejedná o reflektory blížícího se Pendolina. Naše naděje se zhmotnila první červnovou sobotu, kdy jsme se konečně dočkali a vyběhli na nejhezčí hřiště široko daleko, opět v krásných oranžových (a černých) dresech k soutěžnímu mini turnaji! Byl to spíše brněnský přebor za účasti našich barev, Dragonu a Akademie, vyškovští dali přednost Přelouči. Těžko říct proč. Buď přestali dávat v Olympii igelitky zdarma, nebo v Přelouči postavili nový Prior a kluci z Klementova kraje jeli provozovat svůj oblíbený window shopping tam. Každopádně i tak jsme si to udělali hezký! Čekání totiž bylo dlouhé jak vyřízení stavebního povolení na kadibudku v naší land of stories a country for the future v jednom. 
 
Letitá byznysová pravda, že věci se dají dělat dobře, špatně, anebo v Brně, na RCB neplatí ani v nejmenším, protože hřiště a veškeré potřebné kulisy byly a jsou v podstatně lepším stavu než veřejné finance naší země a angličtina paní ministryně za ně zodpovídající. 
 
Z dětí se dostavili obvyklí tahouni i někteří nováčci. Jsme rádi, že u našich nejmenších se až na výjimky neprojevují noční můry obezitologů, kteří varují před nárůstem váhy u dětí až o 30 kg. Prý je to možné. Naše děti stále váží maximálně třicet kilo i s tabletem, takže vše je jakž takž v normě.
 
A protože máme spoustu šikovných hráček a hráčů i v kategorii U8, postavili jsme hned tři týmy! Soupeři přijeli každý s jedním mužstvem, turnaj tak byl nalosován dvoukolově a ubíhal velice svižně. Je třeba říci, že vzhledem k omezeným možnostem tréninku, navíc s loňskou změnou pravidel, se kterou se hráči těžko mohli sžít praxí, měla hra dobrou úroveň a děti bojovaly jako lvi. K vidění byla v sobotu plejáda krásných úniků, skládek, sem tam slziček, ale nakonec vždy úsměvů, umocněných po vyhlášení tučnou válečnou kořistí. Plejeři se navíc vzájemně mohutně povzbuzovali, čímž nám udělali ještě větší radost. Občas je fajn se od dětí učit. Ty naše nás tentokráte naočkovaly...proti nudě:-) Třešničkou na dortu pak bylo turnajové vítězství týmu Orange bez ztráty kytičky.
 
Pochvala jde ke všem sobotním bojovnicím a bojovníkům. Vyzdvihuji Honzu a jeho první dvě pětky v životě, čímž posunul svou laťku o velký kus výš! A pak také Tboys, kteří vzorně bojovali včetně nejmenšího Tobyho, který absolvoval turnajovou premiéru.
Děkujeme dětem za vzornou reprezentaci našeho klubu, rodičům za hojnou účast a povzbuzování svých ratolestí, dobrovolníkům z řad RCB, kteří se skvěle zhostili role rozhodčích, tedy Michalovi, Lukášovi a Daškovi. Václavovi a všem, kteří se starají o náš areál a Nejvyššímu konečně za letní počasí. Už tuto sobotu nás čekají odvety na Dragonu, přijďte nás opět podpořit!
 
Rugby zdar!