Na Hané to zazenknólo

17.06.2022V sobotu jedenáctého dne červnového jsme vyrazili na turnaj moravského přeboru do Olomouce. Ta je relativně za rohem, takže jsme vyjížděli až kolem osmé, tedy hodiny, kdy už někteří slušní lidé vedle na Dřeváku dopíjí třetí pivo.

Po předchozí problematické dopravě jsme se vrátili k osvědčenému patráku s Huntem za volantem. Ten se ujal svého řemesla a spalovací motor v útrobách Neoplanu spokojeně předl. Spalovací motory mají mimochodem budoucnost jen do roku 2035, což samozřejmě vzbudilo vášnivé diskuze v naší automobilové LGBT komunitě (LIAZ, GAZ, BAZ, TAZ). Převažuje názor, že koně, ke kterým se poté asi vrátíme, jsou dopravním prostředkem již přežilým a auto bez výfuku je údajně podobné Věstonické Venuši bez vnad, kulantně řečeno. No třeba se do roku 2035 soudruzi umoudří a nebude nakonec tak zle. 
 
Přijeli jsme do Olomouce kolem deváté, uznale pokývali hlavou nad nově zateplenou hlavní budovou se slušivou fasádou, převlékli jsme všechny tři mužstva a šlo se na věc. Celá Morava se sešikovala, aby uspořádala hon na naše udatné reky, ověnčené stříbrem z MČR týden předtím. Zkušenější mužstva byla nalosována do skupiny A, rozvojová do skupiny B. Domácí měli vizi, že se bude hrát 2x3 minuty s poločasovou pauzou, což je ovšem po třetím zápase, kdy měl turnaj 20 minut skluz, naštěstí přešlo a hrálo se dále 1x6 minut.
 
Tým Black se s vervou pustil do všech soupeřů a během čtyř utkání stihl nasázet dvaadvacet pětek. Za kratší konec jsme tahali pouze v utkání s Ostravou, kde byl o bod lepší soupeř. Do týmu se po zranění v Petrovicích vrátil Daniel a byl platnou posilou. Black skončili ve skupině druzí.
 
Tým White bojoval ve stejné skupině jako Black, takže došlo i na pikantní derby. "Naštěstí" to dopadlo dobře, vyhráli černí, takže duhoví proletáři pokrokovýho světa zůstali v klidesu. Naši boys dali dvanáct pětek a podlehli už jen Ostravě, ostatní jsme porazili. Odměnou nám bylo třetí místo. Vyzdvihujeme výkon Lukáše G., který se neúnavně vrhal do útoku a byl velice šikovný i v bránění. A také Tobiho, který si k našemu překvapení, začal bystře organizovat spoluhráče.
 
Orange nastoupili v A skupině citelně oslabení o Míšu, kterého zastoupil táta Petr slibem, že za vítězství udělá pět kotrmelců i s batohem. Doufejme, že v něm neměl vajíčka.  Do sestavy se nám naopak vrátil Lukáš M. Na úvod jsme porazili houževnatý Zlín, poté natěšené domácí. Už v průběhu prvních dvou utkání ovšem naši chlapci hráli poněkud pod své možnosti, zkoušeli různé fígle, u kterých je léty prověřené, že nefungují a soupeře skládali tak, aby se jim snad náhodou něco nestalo. Říká se tomu "IT skládka", tedy "Uložit, Uložit jako...". Ovšem chlapci to v IT duchu hráli stále dokola, takové control+C, control+V, tedy vyjma Hynka, ten měl jako tradičně control+WC :-)
Dalším nešvarem byly neustálé pokusy o oběhnutí soupeře. Byl jsem ovšem moudře poučen radou starších (ročník 2014), že to nemám řešit, bo Ríša to má vypočítaný. Tak jo. Akademik Richard. Z bohorovného klidu a sebeklamu o tom, že to půjde samo, nás záhy vyléčil Dr. Jimi Vyškov, který se do nás zakousnul a nepustil. Horko těžko jsme dotáhli utkání alespoň k remíze a následně chlapcům řádně vyčinili. 
Slova padla na úrodnou půdu, a tak jsme v následujících dvou mačích předvedli krásné rugby jak ho umíme, což odnesli demolicí oba brněnské týmy. Nejprve jsme porazili Dragon v poměru 9:0, poté Akademii, která předtím přetlačila Vyškov, 5:1.
 
Na Hané nám to tedy, místním dialektem zazenknólo, po našem cinklo a to pro všechny tři mužstva. Kluci se rvali statečně a v krásném slunečném počasí hráli pěkné rugby. V pauzách dokonce na místní atletické dráze zkoušeli házení autů, na které si ještě pár let počkají. Pravda, starší kluci jsou tomu zase o kousek blíž, příští sobotu na Dragonu to bude jejich turnajová derniéra v osmičkách.
 
Hraje se v Brně, tak nás přijďte houfně podpořit, aby si kluci poslední jarní turnajovou akci pořádně užili!

Rugby zdar!