Vídeň opět nezklamala!

09.11.2022První listopadovou sobotu jsme přijali pozvání na tradiční turnaj ve Vídni – Movember Cup. Už od posledního turnaje, který proběhl 10.11.2019, jsme věděli, do čeho jdeme. Hřiště jiných rozměrů, žádná známá pravidla, hra o více hráčích, podivné rozlosování a podivné vyhlášení. Tak jsme byli všichni v očekávání, co se bude dít tentokrát.

Po příjezdu jsme se převlékli a byl mi dán rozpis turnaje. A mohl začít kabaret událostí. Jako jediný účastník turnaje jsme měli dva týmy. Hráči byli rozlosováni do dvou skupin.

Skupina A:

RCB Orange, RC Babice, RFC Celtic

Skupina B:

RCB Black, RA Brno, RU Donau

Parametry: 7 hráčů, rozměr hřiště 22m x 15m, hrací doba 2x4 minuty (pro porovnání na co jsme zvyklí v našich končinách: 5 hráčů, hřiště 35m x 15m, hrací doba 1x8 minut). Při představě, že na tomto malém hřišťátku bude 14 hráčů mě napadlo, že to bude „řežba“ bez hledání prostoru a hodně osobních kontaktů. A moje představa se stala skutečností.

RCB Black otevíral turnaj jako první proti Akademii Brno. Žádný volný prostor, ale přímý kontakt, jedna skládka za druhou... A jak jsme předpokládali – hra skoro bez pravidel. Vysoké skládky, velké  předhozy, nerespektování autů, které se pro jistotu ani nepískaly, při rozehrávání odstup obrany max 2 metry... Ale zpět k zápasům... RCB Black podlehl těsně Akademii 3:4, ale rozdrtil RU Donau 8:2, aby podlehl RFC Celticu po napínavém boji 4:5. Jedna výhra a dvě těsné prohry. Tým RCB Black hrál perfektně i na malém prostoru, byla vidět chuť do hry, skládky, podpora a tah do pětkoviště.

RCB Orange šel do boje proti Babicím, kde podal skvělý výkon a naložil jim12:2. Druhý zápas se RCB Orange utkal s Akademií Brno (která ale také hrála ve druhé skupině) a hladce vyhrál 8:2. A těšili jsme se na oblíbené derby mezi Orange a Black, který měl být posledním zápasem tohoto turnaje. Co se však nestalo! Hráči už byli na hřišti nachystaní, když za mnou  přišel rozhodčí, že Bystrc už hrát nebude! Místo nás budou hrát Celtic a Donau. Ještě teď, když píšu tuto reportáž, tak tomu pořád nemohu uvěřit!

Takže si to shrneme: RCB Black hrál 3 zápasy a RCB Orange jen dva zápasy! Orange si za celý turnaj zahrál pouhých 16 minut! A to nebylo vše – při vyhlášení vyšlo najevo, že vítězem se staly Babice, protože měly o 2 zápasy více, než RCB Orange. Co dodat – chaos, kabaret, prostě tradiční Vídeň. Ale co – pro mě byli vítězové naši hráči, všichni do jednoho!!!

Přesvědčil jsem se, že naši kluci umí hrát ragby s kýmkoliv, mají chuť hrát a to je to nejhezčí.

Chtěl bych poděkovat hráčům za skvělé výkony, parádní zápasy a úspěšné turnaje, rodičům za skvělou podporu a kolegům trenérům za spolupráci. Všichni jste skvělí !!!

TH

CELKOVÉ VÝSLEDKY:

RCB Orange : RC Babice 12:2

RCB Orange: RA Brno 8:2

- 2 zápasy, skore 20:4

 

RCB Black : RA Brno 3:4

RCB Black : RU Donau 8:2

RCB Black : RFC Celtic 4:5

- 3 zápasy, skore 15:11

 

RC Babice : RFC Celtic 6:0

RC Babice : RU Donau 9:1

RCB Babice : RA Brno 4:1

RCB Babice : RCB Orange 2:12

- 4 zápasy, skore 21:14

 

RU Donau : RA Brno 1:4

RU Donau : RCB Black 2:8

RU Donau : RC Babice 1:9

RU Donau : RFC Celtic 1:5

- 4 zápasy, skore 5:26

 

RFC Celtic : RC Babice 0:6

RFC Celtic : RCB Black 5:4

RFC Celtic : RA Brno 1:4

RFC Celtic : Ru Donau 5:1

- 4 zápasy, skore 11:15

Složení týmů:

RCB Orange – Míša Knecht, Ríša Kopeček, Teo Mazanec, Tobi Mazanec, Tonda Hloušek, David Adamec, Jarda Mynář, Felix Hoskovec, Vítek Vitásek

RCB Black – Eda Němec, Hynek Hrabálek, Tomáš Doležal, Tomáš Hradil, Patrik Hruban, Hubert Slavíček, Míša Fuchs, Ben Fuchs, Adélka Němcová, Viky Pokorná, Dominik Bárta